Nejlepší ubytovna pro Olomouc je v Penzionu Bernardo Senička 37. Od Olomouce a Litovle jsme vzdálení cca 10 minut autem. Přečtěte si více o okolních městech.

Olomouc

Ať už se vydáváte do Olomouce za prací, památkami, kulturou či zábavou, ve všech případech si určitě přijdete na své. Statutární a univerzitní město Olomouc je od nás cca 10 minut jízdy autem, disponuje druhou největší památkovou rezervací v Česku, sídlí zde arcibiskupství i nejstarší moravská univerzita a nechybí zde například aquapark, zoologická zahrada, interaktivní muzeum vědy nebo třeba vojenská pevnost. Mimo to žije město bohatým kulturním životem, který zahrnuje plejádu koncertů, divadelních představení, filmový festival, ale třeba také mezinárodní zahradnickou výstavu. Galerie Šantovka ve středu města nebo Olomouc City cca 10 min od penzionu jsou velká obchodní centra s restauracemi, multikiny, divadlem a dalším vyžitím.

Nejlepší dlouhodobá ubytovna pro Olomouc - Penzion Bernardo - město Olomouc

Litovel

Litovel se nachází také cca 10 minut autem od našeho penzionu na opačném směru než Olomouc. Leží na řece Moravě jejíchž šest ramen dodává Litovli specifický ráz. Městu se proto také přezdívá Hanácké Benátky. Jedno z ramen Moravy totiž protéká přímo pod radniční věží a pod celým náměstím. V Litovli se vaří stejnojmenné pivo Litovel, které patří k chloubám pivního odvětví našeho regionu. V místní části Tři Dvory se nachází výrobna těstovin značky Adriana a sýrárna Brazzale Moravia (největší světový producent sýru parmezán).

Nejlepší dlouhodobá ubytovna pro Olomouc - Penzion Bernardo - město Litovel

Mohelnice

Pouhých 15 minut od nás se nachází Mohelnice, která leží v pomyslném trojúhelníku mezi třemi hrady: Bouzovem, Mírovem a Úsovem. Ve městě je krytý bazén a také otevřené koupaliště v areálu místního autokempu. Dnes je město významné kromě svého průmyslu (Hella Autotechnik, Siemens) především jako důležitý dopravní uzel, kde se napojuje silniční trasa z Hradce Králové na již zprovozněný úsek dálnice D35 směrem na Olomouc a na silnici I/44 směrem na Jeseník a dále do Polska. Koná se zde každoročně také řada kulturních, společenských a sportovních akcí, které příznivě podporují také turistický ruch.

Nejlepší dlouhodobá ubytovna pro Olomouc - Penzion Bernardo - město Mohelnice